W odpowiedzi na tragiczne skutki powodzi, które dotknęły mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny, 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy szybko zorganizował akcję wsparcia dla osób poszkodowanych i włączył się w pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebowali. W szczególności pomoc skierowana została do pracowników 23 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego (WSZUR) w Lądku-Zdroju oraz ich rodzin, którzy także ucierpieli na skutek żywiołu.
W obliczu katastrofalnej sytuacji powodziowej, nasz szpital natychmiast przystąpił do zbiórki najpotrzebniejszych artykułów. Wśród darów znalazły się m.in. artykuły pierwszej potrzeby, takie jak odzież, środki higieny, leki, a także żywność. Zbiórka ta miała na celu wsparcie zarówno pracowników 23 WSZUR w Lądku-Zdroju, jak i ich rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji po przejściu fali powodziowej. Zaangażowanie pracowników naszego szpitala było ogromne co pozwoliło na szybkie zebranie i przekazanie darów. W obliczu dramatycznych wydarzeń solidarność i wsparcie okazały się kluczowe w przywracaniu stabilizacji w życiu osób dotkniętych powodzią, za co serdecznie dziękujemy!
Poza akcją zbiórkową, w związku z Decyzją Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia w sprawie realizacji zadań wsparcia zabezpieczenia medycznego ludności na terenach Dolnego Śląska i Opolszczyzny objętych skutkami powodzi, 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy w porozumieniu z 4 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu, skierował mobilną jednostkę medyczną na tereny najbardziej dotknięte przez powódź. Dzięki wykorzystaniu mobilnego ambulatorium oraz zespołu medycznego, zapewniono niezbędne wsparcie medyczne ludności, która znalazła się w potrzebie. Nasz zespól medyczny, dotarł na tereny najbardziej dotknięte przez kataklizm, gdzie dostęp do opieki zdrowotnej został znacznie ograniczony. Medycy nieustannie pracowali, aby udzielać pomocy osobom potrzebującym, zarówno w przypadkach nagłych, jak i w długoterminowej opiece medycznej.
Działania 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy w obszarze wsparcia dla poszkodowanych przez powódź nie ograniczyły się jedynie do zbiórki czy wsparcia medycznego w pierwszych dniach kryzysu. Szpital w dalszym ciągu monitoruje sytuację, a jego personel pozostaje
w gotowości do niesienia pomocy na terenach, gdzie skutki powodzi wciąż stanowią wyzwanie dla lokalnej społeczności. Zaangażowanie szpitala pokazuje, jak ważne jest wsparcie instytucji medycznych w obliczu klęsk żywiołowych. Dzięki sprawnemu działaniu 10 WSK, wiele osób otrzymało niezbędną pomoc, a mobilny zespół medyczny był kluczowy w zabezpieczeniu zdrowia mieszkańców terenów dotkniętych powodzią.
Działania 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy to przykład niesamowitej solidarności oraz mobilizacji Wojskowej Służby Zdrowia w sytuacji kryzysowej. Zbiórka darów oraz organizacja wsparcia medycznego to kroki, które przyczyniły się do złagodzenia skutków katastrofy. Szpital nie tylko starał się zaspokoić natychmiastowe potrzeby poszkodowanych, ale także pokazał, jak ważna jest współpraca i pomoc w obliczu tragedii. Wysiłki naszych medyków zostały docenione także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gorzanowie, które odwiedziły pracujący zespół medyczny i w podziękowaniu przygotowały przepiękne laurki.
Dzięki takim inicjatywom, poszkodowani przez powódź zyskali nadzieję na szybki powrót do normalności, a lokalne społeczności otrzymały niezbędne wsparcie w najtrudniejszych chwilach.