Kliniczny Szpitalny Oddział Ratunkowy – EFRR
10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy w ramach Priorytetu IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego w zakresie wsparcia istniejących Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych (SOR) ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii (roboty budowlane, doposażenie) dla projektów realizowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z wyłączeniem województwa mazowieckiego, będzie realizował projekt nr POIS.09.01.00-00-0150/17 pt.: „Doposażenie Klinicznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy”.
- Ultrasonograf (1 szt.)
- Podstawowy monitor funkcji życiowych (3 szt.)
- Monitor funkcji życiowych (5 szt.)
- Kapnometr (2 szt.)
- Wózek transportowo-zabiegowy (3 szt.)
- Monitor diagnostyczny RTG (3 szt.)
- Aparat RTG ramię C (1 szt.)
Planowana wartość całkowita projektu – 1 593 688,60 zł w tym:
- dofinansowanie z EFRR –1 343 657,56 zł
- kwota współfinansowania wkładu własnego przez Ministerstwo Zdrowia –237 116,04 zł
- wkład własny –12 915,00 zł
Celem ogólnym projektu jest poprawa jakości i dostępności specjalistycznych usług medycznych w zakresie ratowania zdrowia i życia pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego w woj. kujawsko-pomorskim.
Natomiast celem głównym projektu jest poprawa efektywności funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego w 10 WSzKzP SP ZOZ w Bydgoszczy poprzez doposażenie Klinicznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Cele szczegółowe projektu to:
- Poprawa jakości i zwiększenie funkcjonalności wyposażenia KSzOR.
- Zwiększenie dostępności do aparatury medycznej niezbędnej do ratowania życia i zdrowia.
- Poprawa jakości i efektywności oferowanych procedur medycznych oraz prowadzonych badań diagnostycznych u pacjentów będących w stanie zagrożenia życia i zdrowia.
- Usprawnienie pracy personelu medycznego wpływające na jakość leczenia.
Dzięki realizacji projektu KSzOR zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt, co umożliwi podniesienie standardów wyposażenia oddziału i częściowe odnowienie posiadanych zasobów sprzętowych.
Zakupiona aparatura umożliwi dostosowanie posiadanego wyposażenia do aktualnego i przyszłego popytu na świadczenia medyczne dot. ratowania zdrowia i życia, w tym zwiększenia liczby stanowisk intensywnej terapii w obszarze wstępnej intensywnej terapii.
Doposażenie oddziału umożliwi bardziej efektywne wypełnianie zadań nałożonych na KSzOR ustawowo i polegających na wstępnej diagnostyce oraz podjęciu leczenia w zakresie niezbędnym do stabilizacji funkcji życiowych osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.
Dzięki sprzętowi możliwe będzie szybsze diagnozowanie pacjentów, co umożliwi szybsze decyzje terapeutyczne i zmniejszy ryzyko ewentualnych powikłań oraz nieprecyzyjnych rozpoznań u pacjentów.
Doposażenie KSzOR usprawni także pracę personelu medycznego.
Projekt współfinansowany są przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.